Egyedülálló kék gyémánt ékszerek Magyarországon.
Újdonság: “Kék Duna” gyémánt kollekció a Caprice-ban
“Kék Duna” kék gyémánt kollekciónkat aranyműves mestereink készítették, egyedi kézműves munkával, hogy biztosítsák a kifinomult elegenciához elengedhetetlen különleges megjelenést.
Látogasson el hozzánk, a Caprice szentendrei központjába vagy exkluzív üzleteinkbe, Budapesten- az Operával szemben – az Andrássy út 27-be, vagy az Intercontinental Hotel halljábantalálható butikunkba.
Miért különlegesek a kék gyémántok?
A kék gyémánt nagyon ritka. Különleges színét a benne található bórnak köszönheti.
Honnan származnak a kék gyémántok?
A kék gyémántok hagyományosan Indiából származnak, ahol régóta viselnek belőlük készült ékszereket. Napjainkban azonban a kék gyémántok igazi lelőhelye Dél-Afrika.
A leghíresebb kék gyémánt a ‘Hope Gyémánt’
A világ jelenleg legnagyobb, 45.52 karátos mélykék gyémántját a Smithsonian Intézetben őrzik. A drágakőnek hosszú és titokzatos története van – egyesek szerint el van átkozva.A tudósok szerint XIV. Lajos francia király vásárolta meg a Hope Gyémántot 1668-ban. Amikor XVI. Lajos és Marie Antoinette megkísérelt elszökni Franciaországból 1791-ben, a Francia Forradalom idején, a gyémánt a francia kormányhoz került, de a következő évben ellopták. Csak 1812-ben, hosszú idő után tűnt fel ismét, ezúttal Londonban, ahol bizonyítékokkal igyekeztek alátámasztani, hogy valóban ez a drágakő a korábban eltűnt hires Hope gyémánt. Valójában azonban ebben soha nem lehetünk teljesen biztosak.
Több tulajdonos kezén is átment, mígnem egy amerikai örökösnő, Mrs. Evelyn Walsh McLean az Egyesült Államokba vitte. Ő készíttette el azt a foglalatot, amelyben a drágakő jelenleg is látható: 16 fehér gyémánt veszi körül és egy 45 darab gyémántból álló láncon függ.Mrs. McLean halála után az ékszerész Harry Winston vette meg a gyémántot és a Smithonian Intézetnek ajándékozta.Hogy hogyan? Egyszerűen beletette egy barna csomagolópapírba a megfizethetetlen értéket és feladta a postán elsőbbségi küldeményként. “Ez a legbiztonságosabb módja, hogy eljuttass valahova egy drágakövet. A világ összes pontjára postáztam már drágaköveket így.” – mondta.Ma a Hope gyémánt az egyik leglátogatottabb múzeumban kiállított tárgy a világon.És hogy valóban átkozott lenne? A legtöbb kurátor nem hisz ebben. Az igazság az, hogy a Smithsonian munkatársai mindig is úgy tekintettek a Hope Gyémántra, mint a jószerencse hírnökére.
Miért nevezik “Hope Gyémánt”-nak?
1939-ig a kék gyémánt Henry Philip Hope birtokában volt, róla kapta nevét is.
Úgy tartják, hogy a követ a Tavernier Blue nevű, 112,5 karátos kék gyémántból hasították le, amelyet 1642-ben találták Indiában és korábban a Francia Koronázási Ékszerek része volt.